Rozpoczęcie współpracy

 • Jak rozpocząć współpracę?

  Rozpoczęcie współpracy z AdKompan jest bardzo proste - wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na kontakt od naszych specjalistów (skontaktujemy się z Tobą do 2 dni roboczych).

 • Czy nie posiadając działalności gospodarczej można rozpocząć współpracę z AdKompan?

  Tak, osoby nieposiadające działalności gospodarczej również mogą rozpocząć współpracę w ramach sieci AdKompan. Takie osoby będą rozliczane na podstawie przesyłanych nam rachunków i we własnym zakresie powinny rozliczać się z zarobków z Urzędem Skarbowym.

 • Dlaczego moje zgłoszenie do sieci zostało odrzucone?

  Prawdopodobnie Twoja witryna nie spełnia wymagań jakościowych, których spełnienie jest niezbędne do rozpoczęcia współpracy. Spróbuj rozwinąć swoją stronę, zadbaj o unikalność treści i spróbuj ponownie. Niektóre możliwe powody odrzucenia podane są w naszym regulaminie. AdKompan zastrzega sobie również prawo do niepodania powodu odrzucenia zgłoszenia.

Panel zarządzania

 • Czy mogę dodać kolejne witryny do mojego konta AdKompan?

  Tak, do Twojego konta w AdKompan może być przypisana więcej niż jedna witryna. Musisz jednocześnie pamiętać, że Twoja strona musi być przez nas zweryfikowana i zaakceptowana zanim zaczniesz wyświetlać na niej kreacje reklamowe (zabronione jest wyświetlanie na witrynach niezgłoszonych do udziału w naszej sieci).

 • Jak odzyskać zapomniane hasło?
  Na stronie logowania wybierz „"zapomniałeśœ hasło?"”, w kolejnym oknie podaj swój adres email lub Twoje ID (np. „CD01”) i postępuj zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi na skrzynkę mailową.
 • Jak zmienić hasło dostępu do mojego konta AdKompan?

  Po zalogowaniu się do swojego konta przejdź do zakładki "Moje konto", a następnie "Zmień hasło" i postępuj według podanych wskazówek.

 • Gdzie znajdę Warunki Umowy obowiązujące mnie przy współpracy z AdKompan?

  Po zalogowaniu do swojego konta przejdź do zakładki "Moje konto" i wybierz opcję "Warunki umowy". 

 • Czy mogę zdecydować jakie powiadomienia będę otrzymywał z sieci AdKompan?

  Tak. Przejdź w swoim panelu do zakładki "Moje konto", a następnie wybierz "Powiadomienia". Z listy, którą zobaczysz, wybierz jakie powiadomienia Cię interesują. Nie polecamy odznaczenia wszystkich powiadomień, gdyż korespondencja jaką wysyłamy ułatwia codzienne korzystanie z sieci oraz pozwala Ci być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

 • Czy mogę posiadać więcej niż jedno konto w AdKompan?

  Nie, do jednego Wydawcy może zostać przypisane najwyżej jedno konto AdKompan. Pamiętaj jednocześnie, że w ramach jednego konta możesz mieć połączonych wiele witryn (każda wymaga naszej akceptacji). 

 • Nie mogę się zalogować do konta, jaka może być przyczyna?

  Przyczyn problemów z zalogowaniem może być kilka. Jeżeli wystąpił taki problem proponujemy kontakt z nami. Oto niektóre możliwe przyczyny braku dostępu do konta: odrzucenie zgłoszenia w sieci reklamowej, podanie przy rejestracji niepoprawnego adresu e-mail, dane podane w koncie są nieprawdziwe, konto zostało zablokowane z powodu naruszenia regulaminu, Twoje reklamy nie wygenerowały żadnego wyświetlenia w przeciągu ostatniego roku.

Emisja reklamy

 • Jak dołączyć do programu?

  Po zalogowaniu do swojego konta, w zakładce "Programy", znajdziesz pełną listę dostępnych aktualnie programów reklamowych. Możesz je segregować po kategorii, rodzaju itp.

  W przypadku programu ogólnodostępnego wystarczy pobrać kod kreacji reklamowej i wkleić ją w odpowiednim miejscu w swojej witrynie.

  Jeżeli natomiast przyłączenie do programu wymaga akceptacji, zgłoś się do niego i poczekaj na informację o akceptacji (lub jej braku) przesłaną e-mailem.

 • Jakie rodzaje reklam znajdę w AdKompan?

  Istnieją trzy główne rodzaje reklam, jakie oferujemy: CPC, CPA i CPS.

  Reklamy CPC (Cost-per-Click) rozliczane są za każde unikalne kliknięcie użytkownika w reklamę na Twojej stronie.

  Reklamy CPA (Cost-per-Action) rozliczane są za akcję (określoną wcześniej w opisie programu) wykonana przez użytkownika przekierowanego z Twojej witryny na stronie reklamodawcy.

  Reklamy CPS (Cost-per-Sale) rozliczane są za sprzedaż - otrzymujesz zapłatę za sprzedaż jaką wygeneruje użytkownik przekierowany z Twojej witryny na stronie reklamodawcy (zwykle jest to ustalona, stała kwota za sprzedaż lub prowizja od sprzedaży wyrażona w procentach).

 • Czy mogę przystąpić do każdego z dostępnych programów?

  Przy każdym programie widnieje informacja, czy jest on ogólnodostępny, czy ma pewne ograniczenia. W przypadku programu ogólnodostępnego bez przeszkód możesz wziąć w nim udział, w drugim przypadku wymagana jest akceptacja przystąpienia do programu (najczęściej taką akceptację wyraża, bądź nie, reklamodawca). O akceptacji lub odrzuceniu w danym programie zostaniesz poinformowany drogą mailową. W opisie każdego programu znajdziesz informację do jakich wydawców jest ona kierowana.

 • Jak rozpocząć emitowanie reklam?

  Należy pobrać kody emisyjne poszczególnych kreacji reklamowych i umieœścić je w swojej witrynie, w miejscu przeznaczonym do jej emisji. Pamiętaj jednoczeœnie że modyfikacja kodów jest zabroniona.

 • Co to jest rotator banerów?

  Jest to bardzo przydatne narzędzie, które oddajemy do Twojej dyspozycji. Dzięki niemu utworzysz grupę banerów reklamowych (wybierzesz je spośród dostępnych), które będą ukazywać się losowo na Twojej stronie, dzięki czemu możesz osiągnąć większą efektywność swojej reklamy.

  Dodatkowo, co określoną ilość wyświetleń, nasz system optymalizuje Twój rotator tak, aby najczęściej wyświetlały się reklamy najbardziej dochodowe.

 • Czy działania motywujące są dozwolone?

  Motywowanie, czyli zapłata lub oferowanie innych korzyœci za wykonanie danej czynności na stronie jest zabronione. Motywowanie obejmuje również słowne namawianie np. do kliknięcia w baner reklamowy. Stosowanie tego typu metod może skutkować odebraniem zgromadzonych na koncie środków oraz usunięciem konta.

 • Jak długo trwa akceptacja do programu?

  Zwykle czas ten nie przekracza 4-6 godzin roboczych. W niektórych jednak przypadkach, gdy wymagana jest akceptacja reklamodawcy, czas ten może ulec wydłużeniu.

 • Jak zrezygnować z emitowanego programu?

  Aby zrezygnować z emisji danego programu, wystarczy wypiąć kody emisyjne tego programu ze swojej strony internetowej. Możesz tego dokonać w dowolnym momencie emisji reklamy.

 • Czy można emitować reklamy na stronie niezgłoszonej do sieci AdKompan?

  Nie, jest to niezgodne z naszym regulaminem i może grozić dożywotnim usunięciem konta. Przed emisją reklamy na stronie wcześniej niezgłaszanej, należy przesłać do nas prośbę o akceptację za pośrednictwem formularza kontaktowego i poczekać na naszą odpowiedźŸ.

 • Czy mogę samodzielnie edytować lub tworzyć kreacje reklamowe?

  Nie, samodzielne edytowanie lub tworzenie kreacji reklamowych jest zabronione. Jeżeli jednak chciałbyœ zaproponować nową kreację lub modyfikację już istniejącej, prześlij nam swoje propozycje na maila.

 • Gdzie mogę śledzić statystyki emitowanych programów?

  Statystyki dostępne są po zalogowaniu na swoje konto i przejściu do zakładki "Statystyki"

 • Co to jest nieważny lead?
  Jest to lead odrzucony, zdublowany albo niepoprawnie wypełniony (np. w formularzu kontaktowym podano błędne dane).

Wypłata środków

 • Co to jest walidacja?
  Walidacja to proces przeprowadzany przez reklamodawcę, polegający na weryfikowaniu leadów dostarczanych przez wydawców. Powodem odrzucenia niepoprawnych leadów może być m.in.: sztuczne kliknięcia, niepoprawne dane, motywowanie, umieszczanie reklam na niezgłoszonych do programu witrynach.
 • Za co AdKompan wypłaca pieniądze?
  Wynagrodzenie wypłacamy za kliknięcia lub akcje wygenerowane w programach. W opisie każdego programu znajduje się informacja za co płacimy i jakie są to kwoty/prowizje.
 • Jak wypłacić zgromadzoną na moim koncie AdKompan kwotę?

  Jeśli prowadzisz firmę wystawiasz nam fakturę wg własnego wzoru na kwotę zarobioną w programach, w których zakończono walidację, powiększoną o podatek VAT. Prosimy o wystawianie faktur z 14-dniowym terminem płatności.

  Jeżeli jesteś osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, należy przesłać nam poprawnie wypełniony rachunek (jego wzór znajdziesz w panelu) na kwotę zarobioną z programów w których zakończono walidację za dany okres. Przelew wykonamy w przeciągu 2 tygodni od otrzymania rachunku.

 • Jak mogę sprawdzić wysokość kwoty, jaka zostanie mi wypłacona?
  Aby sprawdzić jaką kwotę Ci wypłacimy, proponujemy skorzystać ze statystyk dostępnych po zalogowaniu do panelu zarządzania kontem. Pamiętaj jednocześnie że możesz dokonać wypłaty środków jedynie za miesiące w których została przeprowadzona walidacja.
 • Kiedy wystawić fakturę lub rachunek?
  W każdej chwili możesz wystawić nam fakturę lub rachunek za programy, w których walidacja za dany okres została już dokonana oraz jeżeli przekroczyłeś wymagany próg płatności.
 • Czy z wypłat z sieci AdKompan muszę się rozliczać w Urzędzie Skarbowym?
  Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, bez względu na to czy jesteś osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, czy też prowadzisz działalność gospodarczą.
 • Jaka jest minimalna kwota wypłaty z AdKompan?

  Minimalna kwota wypłaty z naszego systemu to 50 zł. Jeżeli w danym miesiącu, po przeprowadzonej walidacji, zgromadzona przez Ciebie kwota jest niższa niż 50 zł, zostanie ona automatycznie dodana do kwoty wypłaty w kolejnym miesiącu.

 • Czy niewypłacone z mojego konta środki przepadają?
  Nie, środki te są kumulowane na Twoim koncie i mogą zostać wypłacone w każdej chwili, za miesiące w których została przeprowadzona walidacja oraz pod warunkiem osiągnięcia minimalnej kwoty wypłaty.
 • Jakie dokumenty muszę dostarczyć przed pierwszą wypłatą?
  Jeżeli jesteś Wydawcą prowadzącym działalność gospodarczą powinieneś podać nam pełną nazwę firmy, numer wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej, adres siedziby i adres korespondencyjny, telefon do kontaktu oraz czytelną kopię nadania numeru NIP i REGON. Jeżeli jesteś osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej jesteśœ zobowiązany podać nam: swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i NIP oraz przesłać nam czytelną kopię obydwu stron dowodu tożsamości.

© 2020 - Projekt i wykonanie Kompan.pl